Nie tylko kobiety czekały na kolejny, 19 już sezon kultowych „Przyjaciółek”. Serial ten od lat cieszy się dużym zainteresowaniem widzów obojga płci. Bo to opowieść o tym, co przydarza się wielu z nas. Główne bohaterki to cztery przyjaciółki z Warszawy, które wspólnie idą przez życie. Poznajemy ich radości, smutki, codzienność, pracę czy relacje z mężczyznami. Kibicujemy ich poczynaniom lub krytykujemy powzięte decyzje. To serial, który pozwala odpocząć od zgiełku codzienności i przenieść się do świata kobiet, którym też w życiu nie jest łatwo. W poprzednim sezonie w życiu Ingi, Anki, Patrycji i Zuzy zapanował względny spokój. Niektórzy widzowie byli zaskoczeni takim zakończeniem, choć widok uśmiechniętych przyjaciółek uradował każdego. W sezonie 19 poznamy dalsze perypetie sympatycznych kobiet z Warszawy. Scenarzyści zapewniają, że najnowszy sezon nie zawiedzie nikogo. Pojawią się także nowi mężczyźni, którzy namieszają w życiu i sercach pań . Co zatem trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do oglądania najnowszego sezonu „Przyjaciółek”?

Stara miłość nie rdzewieje, czyli co dalej u Patrycji Kochan?

Patrycja Kochan, czyli rezolutna fryzjerka grana przez Joannę Liszowską w najnowszym sezonie będzie próbowała wrócić do miłości swojego życia, czyli prawnika Wiktora. (granego przez Pawła Deląga). Kochan dokonała wyboru, choć jest dość ostrożna w relacji z mężczyzną. Wiktor w przeszłości bardzo ją skrzywdził, bił, oszukiwał, zdradzał, jednak Patrycja nie potrafi o nim zapomnieć. Mężczyzna zapewnia, że bardzo się zmienił, przeszedł terapię i zrozumiał, jak wiele złego w życiu uczynił. Kobieta powoli wprowadza Wiktora do swojego świata i próbuje dać mu szansę. Niestety, synek Patrycji nie potrafi zaakceptować Wiktora i ciągle wspomina byłego ukochanego mamy – Artura. Czy Patrycja będzie zmuszona wybrać między dobrem dziecka a własnym? Czy Wiktor przekona do siebie Mikołaja? Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w najnowszym sezonie serialu. W życiu Patrycji pojawi się jeszcze dwóch sympatycznych mężczyzn, jednak nie zdradzę wszystkiego, by nie psuć nikomu radości z oglądania „Przyjaciółek”. Czy Patrycja będzie w końcu absolutnie szczęśliwa? Czy zazna spełnienia zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym? Na to liczymy.

To tylko pozorny spokój, czyli Anka i Paweł Strzeleccy.

W poprzednim sezonie Anka Strzelecka rozkwitła jako kobieta. Pamiętna była scena, w której tańczy tango ze swoim ukochanym mężem Pawłem. W pięknej, długiej sukience, uśmiechnięta, pełna wdzięku, przyciąga męskie spojrzenia. Jest spełniona zawodowo i prywatnie. W najnowszym sezonie Paweł postanawia celebrować wspólne życie i cieszyć się samotnością we dwoje. Córka ma własną rodzinę, a jedyny syn więcej czasu spędza poza domem. Anka z Pawłem mają w końcu czas tylko dla siebie. Tę sielankę jednak zakłóca matka Pawła, Maria, która wprowadza się do domu Strzeleckich ze swoim chłopakiem Gabrielem. Jak się okazuje, Maria nieodpowiednio zainwestowała pieniądze i straciła wszystko. Paweł nie kryje złości i rozczarowania. Jak długo zachowa spokój? Czy pieniądze Marii uda się uratować? Jak się okazuje, spokój w rodzinie Strzeleckich to słowo na wyrost. Przy okazji obejrzymy dużo zabawnych scen wynikających z niechęci Pawła do narzeczonego matki, przystojnego, wysportowanego Gabriela. I nie będzie chodziło tylko o wiecznie zajętą łazienkę.

Wszystko na właściwym miejscu? Zuzanna Markiewicz i jej decyzje.

Wszystko wskazuje na to, że 19 sezon „Przyjaciółek” zaczyna się dość dobrze dla ambitnej Zuzanny Markiewicz. Kobieta obejmuje odpowiedzialne stanowisko dyrektor generalnej banku, zarządza dużym zespołem, jest zakochana w Błażeju i razem z nim tworzy dobrze prosperującą, patchworkową rodzinę. Mężczyzna deklaruje, że postara się być nie tylko najlepszym partnerem dla niej, ale też ojcem dla Grzesia i Krzysia. Zuzanna w końcu czuje, że wszystko jest na właściwym miejscu. Ma obok siebie odpowiedzialnego mężczyznę, wymarzoną pracę, a dzieci rozwijają się zdrowo. Scenarzyści „Przyjaciółek” lubią jednak zaskakiwać widzów. W życiu Zuzy pojawi się jednak pewien mężczyzna z przeszłości, o którym kobieta będzie nieustannie myśleć. Kto to taki? Nie zdradzę szczegółów, by nie psuć odbiorcom zabawy z oglądania serialu. No i jaką rolę odegra w życiu Zuzy nowozatrudniona zastępczyni, niezwykle bystra i piękna? I tylko Dagmar poszukujący miłości , a tym razem pragnący zostać ojcem, jak zawsze wzbudzi tylko pozytywne emocje i uśmiech.

Czy swatka pomoże Indze?

Inga grana przez ulubienicę publiczności Małgorzatę Sochę w poprzednim sezonie była adorowana przez Konrada, jednak jego zaloty nie były jej na rękę. W najnowszym sezonie Inga skorzysta z usług profesjonalnej swatki. Jak się okazuje, zajęcie to znów wraca do łask, a Inga stanie się klientką rudowłosej znawczyni relacji damsko – męskich. Czy Gruszewskiej uda się znaleźć idealnego kandydata w taki sposób? Sama Inga dość sceptycznie podchodzi do całego przedsięwzięcia, jednak ciekawość jest silniejsza. Kobieta ma już dość samotnych wieczorów i najzwyczajniej w świecie marzy o bratniej duszy. Córki nie potrzebują już tak bardzo jej pomocy, a byli partnerzy mają swoje sprawy. Z ciekawością będziemy się przyglądać, czy instytucja swatki sprawdzi się we współczesnym świecie.

Z pewnością najnowszy 19. sezon „Przyjaciółek” będzie obfitował w przeróżne wydarzenia w życiu czterech przyjaciółek z Warszawy. Pojawią się nowe wątki i postacie. Jedno będzie niezmienne. Dziewczyny nadal będą się spotykały i dyskutowały o wszystkim i niczym przy filiżance aromatycznej kawy. Bo tak naprawdę tylko przyjaźń pomiędzy Ingą, Anką, Patrycją i Zuzą jest ciągle tak samo trwała i silna. I być może w tym tkwi siła tej produkcji. Bo chcemy wierzyć, że są w życiu wartości niezmienne i prawdziwe.