Z łupieżem walczy ogromna ilość osób, choć tylko część się przyznaje do tego, że dotknięta jest takim problemem. Nic dziwnego – większość ludzi uważa, że łupież bierze się z zaniedbania czy ogólnego braku higieny. Jest to oczywiście jak najbardziej mylne stwierdzenie, a trwanie przy takich stwierdzeniach jest zwyczajnie szkodliwe dla osób, które zmagają się z tą dolegliwością.

Rodzaje łupieżu i przyczyny.

Istnieje ogromna ilość odmian łupieżu, takich jak pstry, rumieniowy, różowy, tłusty czy suchy. To właśnie te dwa ostanie rodzaje są najczęściej spotykane. Najczęstszą przyczyną występowania łupieżu jest grzyb Malassezia furfur. Niech nikogo nie przerazi słowo grzyb, ponieważ ten konkretny rodzaj występuje naturalnie na naszej skórze. Problem z łupieżem zaczyna się wtedy, gdy ten grzyb zaczyna być produkowany nadmiernie. Inne przyczyny powstawania łupieżu to między innymi różne zapalenia skóry, zmiany hormonalne czy nawet stres. Równie istotną rolę odgrywają kosmetyki do skóry włosów, nasza dieta czy zwyczajna zmiana pory roku.

Sposoby na łupież.

To, jak walczyć z łupieżem jest zależne od tego, jak bardzo rozległy jest problem. Nie obędzie się bez odpowiedniego szamponu przeciwłupieżowego. Postawmy jednak na produkty z apteki aniżeli z okolicznej drogerii czy supermarketu. W większości przypadków szampon przeciwłupieżowy pozwala w skuteczny sposób pozbyć się problemu z łupieżem. Warto również zapobiegać powstawaniu ewentualnego łupieżu. Jak można to zrobić? Przede wszystkim – ograniczając źródła stresu, wprowadzając zbilansowaną dietę bogatą w kwasy omega. Konieczne jest również regularne mycie naszych włosów. Należy także unikać nadmiernego stosowania wszelkich kosmetyków do stylizacji włosów, gdyż mogą przyczyniać się do powstawania łupieżu.