Popularne aplikacje randkowe nie są w rzeczywistości niczym nowym – już w przeszłości w wielu gazetach istniały specjalne rubryki przeznaczone na anonse i ogłoszenia zarówno kobiet, jak i mężczyzn poszukujących partnera. Dostępne obecnie aplikacje randkowe oczywiście się od tego w znaczącym stopniu różnią, choć cel pozostaje niezmienny – znalezienie drugiej połówki.

Zalety aplikacji randkowych.

Niewątpliwą zaletą aplikacji randkowych jest fakt, iż momentalnie uzyskujemy możliwość poznania tysięcy osób w naszej najbliższej okolicy, a przy tym – od razu widzimy, czym dana osoba się cechuje, co umożliwia natychmiastową selekcję osób. Krótki opis, kilka zdjęć – już na wstępie możemy określić w pewnym stopniu, z kim mamy do czynienia. Niewątpliwą zaletą jest więc łatwość nawiązania potencjalnej relacji. Nikogo już także nie dziwią, że dana para poznała się właśnie w internecie czy za sprawą aplikacji, a co jeszcze przed paroma laty mogło być tematem taboo.

Wady korzystania z aplikacji randkowych.

Tyczy się to zarówno mężczyzn, jak i kobiet – zwyczajnie możemy natrafić osoby, których intencje są zgoła odmienne od deklarowanych. Wciąż popularnym oszustwem jest żerowanie na ludzkich uczuciach i miłości celem wzbogacenia się – nie jest to jednak jedynie domena aplikacji randkowych, ponieważ podobne procedery odbywają się także podczas realnego poznawania osób. Warto też nastawić się na pewne rozczarowania – zdarza się, że wrzucone przez kogoś zdjęcia zostały w rzeczywistości wykonane kilka lat temu.