Decyzja o adopcji lub zakupie psa jest niezwykle ważnym wydarzeniem. Przede wszystkim dlatego, że jest to w pełni świadoma, inteligentna i zdolna do odczuwania emocji istota, która de facto staje się pełnoprawnym członkiem rodziny. Bez względu na to, czy jesteśmy miłośnikami zwierząt, czy też chcemy, by te umilały czas naszym maluchom – pojawia się jednak pytanie, na jaką rasę psa postawić?

Golden Retriever.

Tej rasy najpewniej nikomu nie trzeba opisywać. Nie powstał jeszcze chyba żaden, Hollywoodzki, film rodzinny, w którym zabrakłoby przedstawiciela tej niezwykle wspaniałej rasy. Golden Retrievery to idealni kompani, którzy przepełnieni są cierpliwością i zrozumieniem, nie dziwi więc, że z powodzeniem wykorzystywane są w różnych terapiach lub też pełnią rolę psów przewodników.

Goldeny wprost uwielbiają zabawy i są niezwykle tolerancyjne.

Labrador.

Kolejna, niezwykle popularna rasa, która jest niezwykle często wybierana przez rodziny z małymi dziećmi. Psy tej rasy cechują się dosyć sporą wielkością, jednak są niezwykle delikatne i ostrożne. Labradory, choć w przeszłości z powodzeniem wykorzystywane były w trakcie polowań, obecnie królują w rankingach ras idealnych dla rodzin z dziećmi.

Cavalier King Charles Spaniel.

Każda rasa posiada poszczególne predyspozycje, które uzyskiwane były przez łączenie osobników o pożądanych cechach. Cavaliery są doskonałym przykładem psów rodzinnych, ponieważ rasa ta miała służyć przede wszystkim w celu zapewnienia towarzystwa. Cavaliery są stosunkowo niewielkimi psami o spokojnym i wybaczającym charakterze.