Kosmetyki do makijażu to coś, co stanowi nieodłączny wręcz element wyposażenia toaletki każdej kobiety. Wyjście z domu bez uprzedniego przygotowania makijażu dla wielu Pań zdaje się być niedopuszczalne – takie kosmetyki stosowane są więc chętnie i często. Nie wszyscy jednak zastanawiają się nad tym, jaki wpływ mają one na skórę. Czy więc kosmetyki są całkowicie bezpieczne, czy też ich długotrwałe stosowanie może wyrządzić pewne szkody dla cery?

Makijaż – czy jest całkowicie bezpieczny?

Wszystko tak naprawdę sprowadza się do tego, co znajduje się w składzie danego preparatu. Mowa tu, między innymi, o takich substancjach, jak parabena, lanolina, parafina i silikony. Jak wpływają one na skórę? W głównej mierze – przyczyniają się do powstawania trądziku, jak i nasilania istniejących już objawów. Mogą także zatykać pory. Kosmetyki do makijażu mogą być niebezpieczne, jeżeli nie zostały odpowiednio dobrane pod kątem określonej cery.

Wybór odpowiednich kosmetyków – na co zwracać uwagę?

Tak naprawdę – nie ma na to jednej odpowiedzi, która sprawdzi się w przypadku wszystkich osób. Wszystko jest bowiem zależne od kwestii czysto indywidualnych, jak i cery danej osoby, gdyż kosmetyki powinny być wybierane właśnie pod kątem określonego typu cery. W przypadku testowania nowych preparatów, warto w pierwszej kolejności wykonać próbę uczuleniową – zamiast więc nakładać makijaż na twarz, umieśćmy niewielką jego ilość na danej części ciała. Pozwoli nam to sprawdzić, czy zawarte w nim substancję w żaden sposób nas nie uczulają.