Podczas budowania masy mięśniowej należy pamiętać o kilku najważniejszych zasadach. Należą do nich:

-Właściwa nadwyżka kaloryczna – Pamiętajmy o tym, że aby zbudować masę mięśniową musimy jeść wystarczająco dużo i nie być na tzw. deficycie kalorycznym.

– Odpowiednia ilość posiłków w trakcie dnia – nie istnieje idealna liczba posiłków, jaką każdy powinien egzekwować w swoim jadłospisie, by wspierać budowanie mięśni. Należy jednak nie chodzić głodnym i zaspokajać swoje potrzeby, które sugeruje nam organizm. Liczba ta jest uzależniona od kaloryczności naszej diety, naszego planu dnia oraz przyzwyczajeń.

-Pamiętajmy o białku. Białko jest to główny budulec tkanki organizmu. Przyjęło się, że powinno przyjmować się od 1,4 g do 1,8 g na 1 kg masy ciała dziennie. Chcąc wprowadzić odpowiednią ilość białka do diety, należy jeść jajka, mięso, ryby, nabiał, orzechy oraz koktajle białkowe. Warto pamiętać, że będąc wegetarianinem, można budować masę mięśniową.

Czy ćwiczenia przed snem mogą mieć pozytywny wpływ na Twój sen?

-Regeneracja to najważniejszy element utrzymania prawidłowej równowagi w naszym organizmie, który również potrzebuje odpoczynku. Odpowiednia ilość snu to 7-8 godzin na dobę.