W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni przez różnego rodzaju rozpraszacze, które potrafią skutecznie zaburzyć rytm naszej pracy i tym samym sprawić, że stracimy na efektywności i produktywności. Zamiast zająć się wykonaniem danego zadania, z ciekawości sprawdzamy, co tam w sieci słychać – a swego rodzaju zapalnikiem niejednokrotnie jest choćby pojedyncze powiadomienie z naszego smartfona, które sprawia, że rzucamy wszystko i zostajemy pochłonięci przez wir portali społecznościowych.

Wycisz telefon.

Jeżeli jesteśmy w stanie sobie na to pozwolić, lepiej wyciszmy nasz telefon i połóżmy go w miejscu, które znajdować się będzie z dala od nas. Oczywiście, jeżeli smartfon stanowi niezwykle istotne narzędzie pracy – nie możemy pozwolić sobie na ignorowanie naszych klientów czy pracodawcy. W takim przypadku – ograniczmy się jedynie do drugiej opcji. Perspektywa ciągłego wstawania z fotela i przechodzenia przez cały pokój, celem sprawdzenia otrzymanego powiadomienia z portalu społecznościowego powinna nas skutecznie do tego zniechęcić.

Zgromadź niezbędne materiały.

Internet może być wręcz niezbędny do wykonania określonych zadań. Jeżeli do pracy potrzebujemy zgromadzenia odpowiednich artykułów, zdjęć czy innych materiałów – spróbujmy pobrać je bezpośrednio na nasz komputer, a następnie, zwyczajnie wyłączmy przeglądarkę internetową. Możemy to wykonywać nawet dzień wcześniej, tak, by po uruchomieniu naszego laptopa lub komputera, moglibyśmy skupić się całkowicie na naszej pracy i związanych z nią zadaniami.