Zbliżający się urlop, weekend czy też wakacyjny wyjazd – wszystko to jest doskonałą okazją do tego, by do zwyczajnie wypocząć. Zamiast jednak wylegiwać się przed telewizorem czy na plaży, warto wykorzystać ten wolny czas i przerodzić go w aktywny wypoczynek z naszym pupilem.

Rowerowa wycieczka.

Przejażdżka po okolicy z naszym czworonogiem to świetny sposób na zapewnienie zarówno sobie, jak i jemu odpowiedniej dawki aktywności fizycznej, a przy tym niepowtarzalna możliwość zwiedzenia okolicznych krajobrazów i ciekawych miejsc. Konieczne jest jednak zadbanie o bezpieczeństwo czworonoga, ważne więc, by potrafił on biegać przy rowerze. Warto jest postawić na mniej uczęszczane trasy lub polne ścieżki, gdzie nie natrafimy na przejeżdżające obok samochody.

Wodne przygody.

Obecne temperatury powietrza oraz fakt, że woda jest jeszcze w fazie kwitnienia, uniemożliwiają korzystanie z okolicznych jezior lub innych zbiorników wodnych. Lato jest jednak już za rogiem, a aktywny wypoczynek w wodzie to nie tylko świetna zabawa, lecz również możliwość zgubienia zbędnych kilogramów przez psy z nadwagą.