Zdrowy i śnieżnobiały uśmiech to coś, co jest najpewniej pożądane przez wszystkich. Niestety, nieprawidłowa higiena jamy ustnej w przeszłości może sprawić, że bez względu na ilość szczotkowania – nie będziemy w stanie samodzielnie wybielić naszych zębów. Tymczasem w internecie nie brakuje poradników, które opisywane są jako szybkie i sprawdzone metody umożliwiające uzyskanie białego uśmiechu. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tego rodzaju sposoby mogą nam bardziej zaszkodzić, aniżeli pomóc.

Węgiel aktywny, soda oczyszczona czy ocet – nie rób tego!

Stomatolodzy od dawna przestrzegają swoich pacjentów przed różnego rodzaju domowymi sposobami na wybielenie zębów, które najczęściej polegają na wykorzystaniu takich specyfików, jak soda oczyszczona czy węgiel aktywny. Jednak nie dlatego, że są zwyczajnie chciwi i liczą, że przeznaczymy kilkaset złotych czy kilka tysięcy na zabieg wybielania zębów. Tego rodzaju metody mogą rzeczywiście delikatnie rozjaśnić nasze uzębienie, jednak negatywnie wpływają na stan szkliwa, sprawiając, że zęby staną się bardziej podatne na rozwój, między innymi, próchnicy.

Pasty wybielające.

Jeżeli nie jesteśmy w stanie zafundować sobie profesjonalnego zabiegu wybielania zębów, możemy pokusić się o skorzystanie ze specjalnych past wybielających czy pasków. W przypadku takich past, w ich składzie najczęściej znajdują się specjalne drobinki, które mają za zadanie mechanicznie usunąć nagromadzony na zębach osad. Jednak i one potrafią być niebezpieczne, jeżeli nie będą stosowane zgodnie z zaleceniami producenta.