Zmysł wzroku pełni niezwykle istotną funkcję – to właśnie za jego pomocą jesteśmy w stanie odbierać i przetwarzać bodźce zewnętrzne, nieświadomie jednak często je zwyczajnie zaniedbujemy. Nazbyt długa ekspozycja na światło generowane przez monitor komputera, niedobory witamin spowodowane nieodpowiednią dietą – wszystko to może doprowadzić do szeregu uciążliwych objawów, które najczęściej określa się mianem zmęczonych oczu.

Objawy zmęczonych oczu.

Objawy zmęczonych oczu potrafią być niezwykle zróżnicowane, a przez to – niestety bagatelizowane, co zwyczajnie doprowadza do pogłębienia się problemu. Najczęściej jednak zalicza się takie objawy, jak swędzenie i pieczenie oczu, zaczerwienie, łzawienie, ból, nieostre widzenie czy nawet ból głowy.

Sposoby na zmęczone oczy.

By pozbyć się uciążliwych i nierzadko bolesnych objawów, zmuszeni będziemy do wprowadzenia istotnych zmian w naszym codziennym życiu. Obejmuje to między innymi prawidłową i zróżnicowaną dietę, a przy tym bogatą w witaminy z grupy A, B, C i E. W przypadku pracy wymagającej ciągłego kontaktu z monitorem lub innym ekranem, konieczne jest robienie sobie przerw. Warto również zastosować specjalistyczne okulary przeznaczone dla osób, które spędzają sporą ilość czasu przed komputerem. Pamiętajmy również o tym, że nic nie zastąpi wizyty u odpowiedniego specjalisty, a więc w tym przypadku – okulisty.